Akcja społeczna Nie spal się na starcie

Głównym celem naszej kampanii jest powstrzymanie młodych osób od sięgnięcia po pierwszego papierosa. Chcemy nieść przekaż: nie warto zaczynać palić, bo palenie może negatywnie wpłynąć na Twoją przyszłość, a uzależnienie zapoczątkowane w tak młodym wieku może mieć także bardzo groźne skutki w przyszłości. Przekonujemy młodzież, że papierosy są substancją uzależniającą, która może zniszczyć talent, w jakiekolwiek dziedzinie.

Według informacji podanych na stronie Ministerstwa Zdrowia, dzieci zaczynają eksperymentować z paleniem już w V i VI klasie podstawówki, a w wieku 13 lat już ponad połowa z nich przynajmniej raz spróbowała papierosa (źródło: WHO). Codziennie w Polsce papierosa po raz pierwszy próbuje 500 nieletnich chłopców i dziewcząt. W skali roku to 180 tys. młodocianych, którzy wypalają rocznie ok. 4 mld sztuk papierosów. Dane są alarmujące, dlatego wierzymy głęboko w potrzebę przeprowadzenia tej akcji i jesteśmy osobiście zaangażowani w walkę z paleniem. W swoim najbliższym otoczeniu wśród rodziny i znajomych widzimy do jakich zmian zdrowotnych i życiowych tragedii mogą prowadzić takie uzależnienia. Jest to dla nas coś więcej niż zwykła kampania - myślimy o niej w kategoriach odpowiedzialności i misji, jaka spoczywa na naszej fundacji w obszarze inwestowania w zdrowie kolejnych pokoleń młodych Polaków.

Organizator

Organizatorem kampanii jest Fundacja Aflofarm, której jednym z głównych obszarów działań jest walka z nikotynizmem. Więcej informacji o Fundacji znajdziecie tutaj.

Ambasadorzy

Ambasadorami kampanii są osoby znane w środowisku młodzieżowym, które aktywnie wspierają walkę z nikotynizmem, nigdy nie paliły papierosów i chciałyby do tego samego namówić odbiorców kampanii. O tym dlaczego nie warto zaczynać palić nasi ambasadorowie opowiadają w filmie Nie spal się na starcie, który obejrzeć możecie tutaj.

Maciej "Gleba" Florek

Zwycięzca I edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!", a później juror tego samego programu, choreograf i twórca wielu prestiżowych projektów tanecznych i teatralnych w Europie, Ameryce i Afryce. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich między innymi w Nowym Yorku, Chicago, czy Sankt Petersburgu. Dba o swoje zdrowie oraz kondycję i nie wyobraża sobie życia z nałogiem nikotynowym.

Maciej "Gleba" Florek

Jan Dratwicki

Mister Polski 2016, pasjonat motocykli, tegoroczny maturzysta. Na co dzień ze szczególną troską dba o wygląd, a co za tym idzie dobrą kondycję i zdrowie. Nie toleruje palenia papierosów i przekonuje, że nie warto „spalić się na starcie”.

Jan Dratwicki

Izabella Krzan

Miss Polonia 2016 o niezwykłej urodzie i przepięknym uśmiechu. Absolwentka kierunku ekonomia, modelka oraz reporterka, kochająca wszelką aktywność fizyczną. Obecnie współprowadząca program „Koło Fortuny”. Izabella nie pali papierosów, które w znacznym stopniu wpłynęłyby na jej wygląd oraz przede wszystkim stan zdrowia.

Izabella Krzan

Siostry ADIHD

Milena i Ilona Krawczyńskie, prezenterki telewizji 4FUN, założycielki marki Fit&Jump. Ilona – Miss Ziemi Łódzkiej 2014, Milka – trener Fit&Jump, która szkoliła się m.in. na Brodway’u. Nieposkromione wulkany energii, które aktywnie promują zdrowy tryb życia. Nie palą papierosów i wciąż skutecznie namawiają bliskich w swoim otoczeniu do rzucenia tego śmierdzącego nałogu.

Siostry ADIHD

Natalia Lesz

Aktorka i wokalista, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV, Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców oraz Związku Artystów Scen Polskich. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim. Na co dzień przykłada dużą uwagę do zdrowego stylu życia. Przeciwniczka palenia papierosów.

Natalia Lesz

Ambasadorzy honorowi:

Ministerstwo Edukacji Narodowej Narodowe Centrum Zdrowia Publicznego i Higieny Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie Państwowa Inspekcja Sanitarna

Partnerzy medialni:

TVN Discovery Channel RMF MAXXX Wirtualna Polska Puls Farmacji Artboard 1 22449771 1621214187942465 3381327490190361351 n

Czy wiesz, że kobiety, które zaczęły palić przed 20. rokiem życia i wypalają paczkę papierosów dziennie są narażone na bezpłodność i mogą nigdy nie zrealizować swoich marzeń o dziecku w przyszłości.

Aktualności

Więcej aktualności

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Niespalsienastarcie
Projekt i wykonanie — combar.pl

Fundacja Aflofarm